FidanlarımızBadem Fidanı

Firmamız Karaç Tarım Fidancılık Balıkesir'in Küçükbostancı Köyünde üretimlerini yapmaktadır. Badem fidanı üretim formlarımız tüplü ve açık köklü olmak üzere iki versiyondadır. Yıllık fidan üretim kapasitemizin yarısını badem fidanı oluşturmaktadır. Fidanlarımızda bulaşıcı hastalık ve kök hastalığı yoktur. Kooperatifimizden ve Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü'nden kontrolleri yapılmıştır. Fidanlarımız sertifikalıdır.

Başlıca ürettiğimiz badem fidanı çeşitleri; Ferragnes, Ferraduel, Texas ve Nonpariel çeşitleridir.Ayrıca isteğe özel badem fidanı üretimi de yapmaktayız. Firmamız üretici bir şirket olduğu için fidan fiyatlarımız piyasa fiyatlarının altındadır.

Badem Fidanı Çeşitlerimiz

Ferragnes Badem Fidanı
Bademlerinin kalitesi ile dikkat çekmektedir. Meyveye çabuk yatar, iri dış kabukları serttir. İç randıman % 40, çift badem oranı % 1-2’dır. Hasat zamanı: Eylülün üçüncü haftasıdır. Tozlayıcıları: Ferraduel, Ferrastar, Tuono.

Nonpareil Badem Fidanı
Ağaçları Kuvvetli ve dikine gelişir. Çok Verimlidir. Meyveleri hafif uzunumsu ve şişkindir. Meyve kabuğu orta sertliktedir. İç randıman % 55-60, çift badem oranı % 5-6’dır. Hasat zamanı: Eylülün ortasıdır. Tozlayıcıları: Texas, Crimorto.

Texas Badem Fidanı

Ağaçları Kuvvetli ve dikine büyür. Verimlidir. Meyveleri hafif uzunumsu ve şişkindir. Meyve kabuğu orta sertliktedir. İç randıman % 50, çift badem oranı % 20-30’dur. Hasat zamanı: Eylülün iki ve üçüncü haftasıdır. Tozlayıcıları: Nonpariel.

Ferraduel Badem Fidanı

Fransız orijinlidir. Ağaçlar çabuk meyveye yatar ,hastalıklara karşı direnci fazladır.Bol ve kararlı verimlilik, geç çiçeklenme, yüksek iç randımanı (%40), çift tohumların olmayışı ve paketlemeye uygun iri ebatlı bademler.olması nedeni ile en çok tercih edilen çeşitlerin başındadır.Bahçe tesisleri diş bademi grunundan seçilecekse ana çeşit olarak ferragnes seçilmelidir.Tuono, Ferraduel ve Texas'la tozlanır.Bahçe tesislerinde mutlaka bulunması gereken bir badem fidanı çeşididir.Daha detaylı bilgi ve sipariş için 0 531 974 74 99 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşmak İçin

TIKLAYINIZ