FaaliyetlerimizBudama

Budanmayan fidanlar büyümede zorluk çekebilirler ve kuraklık gibi talihsiz bir olayla karşılaşırlarsa hiç büyümeyedebilirler. Budanan ağaçlar daha kısa sürede daha verimli meyve verirler!

Budama neden önemlidir: Hayatta Kalma İlk olarak bir ağaç, dikildikten sonra hayatta kalmasına yardımcı olmak amacı ile budanır. Toprak kazılırken yalın köklü ağaçların kökleri bundan rahatsız olurlar. Ağaçlar nemi ve besleyici maddeleri emen küçük besleyici köklerini kaybederler fakat üst kısımları tamamen aynı boyda kalır! Burada oluşan dengesizlik ağacın büyümesinin yavaş ve zayıf olmasına sebep olabilir. Harekete Geçirme Ek olarak, ağacın sırtını kesmek kalan filizlerde daha güçlü ve daha dinç bir büyümeyi harekete geçirir. Tek bir büyüme döneminden sonra budanmış bir ağaç eşdeğerdeki budanmamış bir ağaçtan daha büyük olacaktır.

Başlıca ürettiğimiz badem fidanı çeşitleri; Ferragnes, Ferraduel, Texas ve Nonpariel çeşitleridir.Ayrıca isteğe özel badem fidanı üretimi de yapmaktayız. Firmamız üretici bir şirket olduğu için fidan fiyatlarımız piyasa fiyatlarının altındadır.

Aşı

Aşı, dokuların yenilenmesinden faydalanarak 2 bitki parçasının birleştirilmesi olarak tarif edilebilir. Bu 2 bitki parçasından birisi çoğaltmak istediğimiz çeşide ait olup parçanın yapısına göre buna kalem veya göz diyoruz. Diğeri ise çoğaltmak istediğimiz çeşitten aldığımız parçayı üzerine eklediğimiz ve kaynaştırdığımız bitki olup buna ise anaç ismini veriyoruz. Kalem veya göz bitkinin üst kısmına, yani gövde ve dallarına meydana getirirken; Anaç ise bitkinin alt bölümünü, yani gövdenin toprağa yakın kısmına ve köklerini meydana getirecektir. Anaç tohumdan meydana gelmiş ise buna çöğür diyoruz. Ceviz yetiştiriciliğinde birçok çöğür anacı kullanılır. Anaçların ağacın gelişimine, verimine, iklim ve toprak şartlarına uyumuna olan etkileri farklıdır. Kalem ve göz aşıları arasında esasen önemli bir fark yoktur.

Bahçe Kurulumu

Ürünlerimiz Sertifikalı Ve Aşılıdır Fidanlarımız Mevsimine Göre Tüplü Ve Açık Kök Olarak Satışa Sunulmaktadır. Fidanlarımızı Satın Aldığınızda, Ceviz ve BademYetiştirici Bilgileri Size Ücretsiz Olarak Aktarılacaktır. Müşteri Memnuniyeti İlkemiz Gereği Satışını Yaptığımız Fidanların Takibi Uzman Ekibimiz Tarafından Yapılmaktadır. Fidan Dikim Öncesi İstenildiğinde Bahçe Analizlerinizde Tarafımızdan Yapılabilmektedir.

Aşı Kalemi Satışı

Aşılama yaparken aşımızın tutmasındaki en önemli unsurlardan biri kalemimizdir. Kaliteli bir kalem, aşımızın da tutmasında etkin rol oynayacaktır.
İyi bir kalemin birinci önceliği pişkin olmasıdır. Pişkin; kalemimiz de odunsulaşmış, zor eğilebilen, uç kısımları kurumuş ve zayıflamış kısımların çıkarıldığında kalan bölümdür.

Fidan Satışı

Ceviz ve badem fidanı çeşitlerimizin tamamı ismine doğru sertifikalı olup Tarım Bakanlığı kontrolünde üretilmekte olup İSMİNE ONAYLI sertifikalıdır.

Bize Ulaşmak İçin

TIKLAYINIZ